Rugsėjo 19 d. teritorinio bendradarbiavimo projekto „Maisto atlieka–žaliava!?!”partneriai – Alytaus r. VVG, Prienų r. VVG, Elektrėnų sav. VVG, Elektrėnų miesto VVG – susirinko į Trakų krašto VVG organizuotą lauko dieną „Žaliosios atliekos, jų tvarkymas: sliekai ne tik žvejams…“. Renginio metu dalyviai keliavo į Dovilės Padūmienės Kalifornijos sliekų fermą „Sliekynė“, Kauno rajone, kurioje susipažino su bioskaidžių atliekų perdirbimu, biohumuso ir komposto gamybos procesais, pamatė, kaip auginami sliekai bei kokia jų nauda daržininkystėje, diskutavo apie žaliąsias atliekas, jų tvarkymą ir gaunamą naudą, nagrinėjo, kas naudingiau, praktiškiau ir geriau – konteineriai ar kompostavimo dėžės?

Po sliekų fermos buvo aplankytas Ežerėlio bendruomenės centras, kur renginio dalyviai nagrinėjo aktualias projektui temas: „Sveika gyvensena – maisto švaistymo mažinimo priemonė“, „Bendruomenės įtaka keičiant gyventojų kasdienio gyvenimo įpročius, požiūrį į atliekų, ypač maisto, rūšiavimą“.

Ežerėlio jaunimo ir suaugusių ugdymo centro vadovė Jolanta Marija Malinauskaitė atvykusius supažindino su Ežerėlio bei Zapyškio bendruomenių socialinio verslo projektais, skatinančiais tvarų vartojimą ir sveiką gyvenseną. Renginio pabaigoje buvo aptartos šspalio–lapkričio mėnesiais planuojamos kiekvienoje projekto partnerių teritorijoje šviečiamosios bei praktinės dalies veiklos: kompostinių dėžių gamybos dirbtuvės, seminarai.